Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

MSZA O MIŁOŚĆ - 14 DNIA MIESIĄCA W LUBLINIE

Utworzony przez Gość, 15 sierpnia 2017 r. o 11:17
O zmierzchu życia będziemy sądzeni z miłości. św. Jan od Krzyża
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niepojęte drogi Boże (Rz 11, 29-36). Bracia: [justify]Dary łaski i wezwania Boże są nieodwołalne. Podobnie bowiem jak wy niegdyś byliście nieposłuszni Bogu, teraz zaś z powodu nieposłuszeństwa Żydów dostąpiliście miłosierdzia, tak i oni stali się teraz nieposłuszni z powodu okazanego wam miłosierdzia, aby i sami w czasie obecnym mogli dostąpić miłosierdzia. Albowiem Bóg poddał wszystkich nieposłuszeństwu, aby wszystkim okazać swe miłosierdzie. O głębokości bogactw, mądrości i wiedzy Boga! Jakże niezbadane są Jego wyroki i nie do wyśledzenia Jego drogi! Kto bowiem poznał myśl Pana albo kto był Jego doradcą? Lub kto Go pierwszy obdarował, aby nawzajem otrzymać odpłatę? Albowiem z Niego i przez Niego, i dla Niego jest wszystko. Jemu chwała na wieki. Amen.[/justify]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gorliwie wypełniać swoje zadanie w Kościele  (Rz 12, 5-16a). Bracia: Wszyscy razem tworzymy jedno ciało w Chrystusie, a każdy z osobna jesteśmy nawzajem dla siebie członkami. Mamy zaś według udzielonej nam łaski różne dary: bądź dar proroctwa do stosowania zgodnie z wiarą; bądź to urząd diakona dla wykonywania czynności diakońskich; bądź urząd nauczyciela dla wypełniania czynności nauczycielskich; bądź dar upominania dla karcenia. Kto zajmuje się rozdawaniem, niech to czyni ze szczodrobliwością; kto jest przełożonym, niech działa z gorliwością; kto pełni uczynki miłosierdzia, niech to czyni ochoczo. Miłość niech będzie bez obłudy. Miejcie wstręt do złego, podążajcie za dobrem. W miłości braterskiej nawzajem bądźcie życzliwi. W okazywaniu czci jedni drugich wyprzedzajcie. Nie opuszczajcie się w gorliwości. Bądźcie płomiennego ducha. Pełnijcie służbę Panu. Weselcie się nadzieją. W ucisku bądźcie cierpliwi, w modlitwie wytrwali. Zaradzajcie potrzebom świętych. Przestrzegajcie gościnności. Błogosławcie tych, którzy was prześladują. Błogosławcie, a nie złorzeczcie. Weselcie się z tymi, którzy się weselą, płaczcie z tymi, którzy płaczą. Bądźcie zgodni we wzajemnych uczuciach. Nie gońcie za wielkością, lecz niech was pociąga to co pokorne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiejsza Ewangelia mówi - Przypowieść o zaproszonych na ucztę (Łk 14, 15-24).  Czy wymawiam się od zaproszenia Pana Boga? Czy próbuję usprawiedliwić się od tego, że Go odrzucam, odrzucam Jego miłość, czyli to, czego tak naprawdę potrzebuję? Czy próbuję usprawiedliwić się od relacji z Panem Bogiem, tj. od szczęścia, usprawiedliwić od swojego najgłębszego powołania?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy jesteście utrudzeni i obciążeni, a Ja was pokrzepię. (Mt 11, 28)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Jezu, pomóż mi, w pokorze i szczerości serca przyjrzeć się mojemu życiu. Co jest dla mnie ważniejsze od Twojego zaproszenia na Eucharystię i osobistą modlitwę?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nieustannie potrzebuję łaski i Bożego miłosierdzia, aby ustrzec się grzechu, zwyciężyć pokusy, uniknąć piekła. bł. Jakub Alberione
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa (Rz 13, 8-10). Bracia: Nikomu nie bądźcie nic dłużni poza wzajemną miłością. Kto bowiem miłuje bliźniego, wypełnił Prawo. Albowiem przykazania: «Nie cudzołóż, nie zabijaj, nie kradnij, nie pożądaj»  i wszystkie inne streszczają się w tym nakazie: «Miłuj bliźniego swego jak siebie samego». Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Modlitwy uczynkiem, a nie słowem żąda od nas Chrystus. Mikołaj Gogol
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I nic nad Boga. słowa św. Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jesteście Bożą budowlą (1 Kor 3, 9b-11.16-17). Bracia: Jesteście uprawną rolą Bożą i Bożą budowlą. Według danej mi łaski Bożej, jako roztropny budowniczy, położyłem fundament, ktoś inny zaś wznosi budynek. Niech każdy jednak baczy na to, jak buduje. Fundamentu bowiem nikt nie może położyć innego niż ten - który jest położony, a którym jest Jezus Chrystus. Czyż nie wiecie, żeście świątynią Boga i że Duch Boży mieszka w was? Jeżeli ktoś zniszczy świątynię Boga, tego zniszczy Bóg. Świątynia Boga jest święta, a wy nią jesteście.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kto zachowuje naukę Chrystusa, w tym naprawdę miłość Boża jest doskonała. (1 J 2,5)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CZAS DLA BOGA, TO CZAS Z BOGIEM.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie możemy służyć Bogu i mamonie. Nie łudźmy się. Bóg zna nasze serca.  (Łk 16,9-15)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wolność jest nam dana, abyśmy umieli dokonywać właściwych wyborów w życiu! papież Franciszek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie myśl o szczęściu. Nie przyjdzie – nie zrobi zawodu, przyjdzie – zrobi niespodziankę. Bolesław Prus
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Biblia - Święty Paweł. "Jeśli masz w sercu kłamstwo, twoja dusza zginie. Jeśli masz w sercu zło, zostaniesz potępiony." Piotr Apostoł
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy jest we mnie miłość?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamiętajmy, że tym co najważniejsze jest zawsze Miłość.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jawicie się jako źródła światła w świecie, trzymając się mocno Słowa Życia. (Flp 2,15-16)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 5 z 12

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...